VOLVO TRUCK CENTER JYVÄSKYLÄ

Tarjoamme kattavat myynti-, huolto- ja varaosapalvelut Volvo kuorma-autoille sekä Renault kuorma- ja pakettiautoille. Myynti-, huolto- ja varaosapalvelut myös Volvo linja-autoille.

Vaihde

010 655 6600

Aukioloajat

Huolto ja varaosat 
Ma-pe 7:00-22:00
La       7:00-15:00
 

Poikkeusaukioloajat:

To 1.4. 7–15.30
Pe–ma 2.–5.4. suljettu
Pe 30.4. 7–15.30
La 1.5. suljettu
Ke 12.5. 7–15.30
To 13.5. suljettu
To 24.6. 7–15.30
Pe–la 25.–26.6. suljettu

Kesäaikana 28.6.–31.7. olemme avoinna arkisin klo 7–18.

 

Osoite: Huletie 10, 40320 Jyväskylä

OTA MEIHIN YHTEYTTÄ

KUORMA- JA PAKETTIAUTOMYYNTI

Volvo Trucksi kuorma-auto- ja Renault Trucks pakettiautomyynti:
Jouko Laakkonen: 010 655 6603

Renault Trucks kuorma- ja pakettiautomyynti:
Arto Matinlassi: 010 655 401

Ajoneuvon vuokraus: 010 655 1000

HUOLTO

Huolto: 010 655 6630

Varaosat: 010 655 6620

Huoltoauto, aukioloajan ulkopuolella:

Volvo Action Service: 0800 113 202

Renault Trucks 24/70800 1234 2424

Service Center - Huollon ajanvaraus klo 7-16
Puh: 010 655 5666
Email: servicecenter@volvo.com

Osoite

Volvo Finland Ab
PL 65 / Huletie 10
40320 JYVÄSKYLÄ

Sähköposti: etunimi.sukunimi@volvo.com

Renault Trucks ajoneuvomyynti: etunimi.sukunimi@renault-trucks.com

Laskutusosoite

AJANKOHTAISTA

Ajankohtaiset Volvo huoltotarjoukset

Tutustu voimassa oleviin huoltotarjouksiin.

KUORMA- JA PAKETTIAUTOMYYNTI

Jouko Laakkonen

Myyjä, Volvo Trucks
Puh: 010 655 6603
Mob. 050 330 3293
Email: jouko.laakkonen@volvo.com

Arto Matinlassi

Myynti, Renault Trucks
Tampere/Lahti/Jyväskylä
Puh010 655 4010
Mob: +358 50 304 5000
Email: etunimi.sukunimi@renault-trucks.com

HUOLTO

Markus Hämäläinen

Huoltopäällikkö
Puh: +358 10 655 6639
Email: markus.hamalainen@volvo.com

Markus Tuhkanen

Työnjohtaja

Puh: 010 655 6601
Email: markus.tuhkanen@volvo.com

Marko Silfvius

Työnjohtaja
Puh: 010 655 6606
Email: marko.silfvius@volvo.com

VARAOSAT

Jari Tuppurainen

Varaosavastaava
Puh: 010 655 6622
Email: jari.tuppurainen@volvo.com

Matias Suvanto

Varaosamyyjä
Puh: 
+358 10 655 6616
E-mail: matias.suvanto@volvo.com

Joonas Pirkkalainen

Varaosamyyjä
Puh: 010 655 6602
Email: joonas.pirkkalainen@volvo.com

PALVELUTUOTEMYYJÄ

Ota minuun yhteyttä huoltosopimuksiin, kuljettajakoulutukseen, kuljetusten tietojärjestelmiin Dynafleet ja Optifleet, polttoainetalouspalveluihin ym. liittyvissä asioissa.

Raivo Rüngenen

Palvelutuotemyyjä
Puh: 010 655 6625
Email: raivo.rungenen@volvo.com

HALLINTO

Kalle Hakala

Aluejohtaja
Puh:010 655 6705
Mob: 050 4774 560
Email: kalle.hakala@volvo.com

Pasi Ojakangas

Myyntipäällikkö
Puh: 010 655 6161
Email: pasi.ojakangas@volvo.com

Latest Press Release